Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Výsledková sezóna ve Spojených státech dělá investorům radost

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování se ziskem. Index S&P 500 posiluje o 0,4 %, Dow Jones roste o 0,1 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,6 % hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+1,1 %). Naopak celkem nevydařený začátek obchodování mají síťová odvětví, jejichž akcie klesají o 0,3 %. Hlavní faktory, které aktuálně tlačí trhy vzhůru jsou očekávání ohledně snížení úrokových sazeb Fedem příští týden. Otázkou je, zda dojde ke snížení o 25 bb, nebo dokonce o 50 bb, jak někteří investoři očekávají. Druhým faktorem je prozatím vcelku úspěšná výsledková sezóna. V rámci indexu S&P 500 do dnešního dne reportovalo osm desítek společností a přibližně 80 % z nich překonalo svou ziskovostí očekávání. V tomto týdnu se výsledková sezóna rozjede naplno, když bude své hospodaření reportovat téměř 150 firem.

Evropské trhy dnes spíše přešlapují na místě. Hlavní index Stoxx 600 si aktuálně připisuje pouhou jednu setinu procenta. Nejlépe se daří energetickým titulům (+0,7 %).

Pražská burza za velmi podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,2 %. Za růstem stojí především textilka PFNonwovens (+1,7 %), skupina ČEZ (+1 %) a mediální skupina CME (+0,6 %), která zítra ráno zveřejní své výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí. Naše odhady k výsledkům můžete nalézt na webu http://bit.ly/CME2Q19preCZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.