Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Výsledková sezóna pro tento týden: Unipetrol, SAP a řada titulů z indexu Dow Jones

20.01.2014 | 11:57 0 Komentářů

Tento týden budeme směřovat pozornost zejména na Spojené Státy, kde bude reportovat výsledky hospodaření hned 8 titulů z třicetičlenného indexu Dow Jones. V Německu nás čeká pouze SAP, pokud pomineme již zveřejněnou ztrátu Deutsche Bank. Na pražské burze bude v pátek reportovat Unipetrol.

Pondělí (20.1.)

V pondělí překvapila zveřejněním nečekané ztráty pouze Deutsche Bank (DBK). Vzhledem k svátku v USA se dnes již nedočkáme žádných dalších výsledků ani v zámoří.

Úterý (21.1.)

Výsledky hospodaření představí německý SAP (SAP). Hlavní pozornost se následně přesune do USA. Z indexu Dow Jones budou prezentovat hned 4 společnosti: Johnson & Johnson (JNJ), Verizon (VZ), IBM (IBM) a Travelers (TRV). Kromě těchto firem zveřejní výsledky například Halliburton (HAL) poskytující služby pro ropný průmysl či výrobce polovodičů – Texas Instruments (TXN).

Středa (22.1.)

Ve středu zveřejní své výsledky hospodaření další zástupce indexu Dow Jones – United Technologies (UTX). Z širšího indexu S&P 500 budou sledovány společnosti eBay (EBAY), Netflix (NFLX) či Abbott (ABT).

Čtvrtek (23.1.)

Ve čtvrtek přitáhne hlavní pozornost McDonald’s (MCD), který zveřejní výsledky před otevřením amerických akciových trhů. Po uzavření trhů bude reportovat výsledky Microsoft (MSFT). Z dalších společností lze zmínit Lockheed Martin (LMT), který působí především v leteckém a zbrojním průmyslu, nebo Starbucks (SBUX).

Pátek (24.1.)

Na závěr týdne se očekává zveřejnění hospodářských výsledků společnosti Unipetrol (BAAUNIPE). V Polsku se bude prezentovat rafinérka PKN Orlen (PKN).
Ze zámořského „blue chips" indexu uzavře týden Procter & Gamble (PG). Výsledky bude reportovat také Honeywell (HON).

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.