Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Výsledková sezóna dnes ve znamení bank

20.01.2010 | 15:42 0 Komentářů

Výsledková sezóna je dnes ve znamení bank.

Bank of America, největší americká banka oznámila za čtvrté čtvrtletí minulého roku ztrátu 5,2 mld. dolarů (60 centů na akcii), více než očekával trh (52 centů na akcii). Výsledek je zatížen náklady ve výši 4,1 mld. dolarů v souvislosti se splacením prostředků poskytnutých vládou z programu TARP. Horší než odhady trhu byly také celkové příjmy společnosti, které dosáhly 25,4 mld. dolarů (odhad trhu: 26,9 mld. dolarů). K nárůstu tržeb o téměř 60 % významně přispěla také akvizice investiční banky Merrill Lynch, kterou Bank of America převzala před rokem.

Wells Fargo dosáhla ve 4Q zisku 2,8 mld. dolarů (8 centů na akcii) a překonala tak odhady analytiků (1 cent na akcii). Podobně jako v případě Citigroup a Bank of America byl výsledek negativně ovlivněn náklady na splacení peněz z programu TARP v prosinci minulého roku. V případě Wells Fargo tyto náklady byly přibližně 2 mld. dolarů. Na úrovní celkových tržeb byl výsledek rovněž lepší než tržní očekávání (22,7 mld. USD oproti odhadům 21,8 mld. USD). K solidnímu výsledku za reportované období přispěly jednak nárůst příjmů z poskytovaných hypoték a také pokle nákladů spojených s integrací banky Wachovia.

Morgan Stanley, největí světový obchodník s cennými papíry, oznámil zisk 14 centů na akcii, méně než trh očekával (42 centů). Oproti minulým kvartálům banka zaznamenala pokles příjmů z obchodování díky nižším úrokovým maržím (credit spreads) a nižšímu objemu obchodů.

Z dalších velkých amerických bank reportovaly dále Bank of New York Mellon, US Bancorp a State Street Corp. Dosažený zisk byl ve všech případech přibližně na úrovni očekávání.

Vyznění probíhající výsledkové sezóny je v případě bankovního sektoru prozatím spíše smíšené. Oproti předchozím čtvrtletím nepřinesly oznámená čísla žádné výraznější překvapení a pohybují se blízko odhadů analytiků. Zítra zakončí tento "bankovní týden" společnost Goldman Sachs.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.