Sobota 08. srpna. Svátek má Soběslav.

Výsledková sezóna bank pokračuje: Wells Fargo, Morgan Stanley, Deutsche Bank

21.10.2009 | 17:39 0 Komentářů

V rámci pokračující výsledkové sezóny amerických bank dnes reportovaly výsledky hospodaření za 3Q 2009 další významné banky: Morgan Stanley a Wells Fargo.

Morgan Stanley vykázal čistý zisk 757 mil. USD (38 centů na akcii) a překonal tak očekávání trhu (30 centů na akcii). Předešlá 3 čtvrtletí banka přitom vykázala ztrátu. Tahounem zlepšení v hospodaření byly výnosy z investičního bankovnictví, k čemuž pomohla mimo jiné akvizice makléřské společnosti Smith Barney od Citigroupv tomto roce.

Wells Fargo, čtvrtá největší americká banka dle celkových aktiv, zvýšila dosažený zisk meziročně téměř na dvojnásobek na 3,24 mld. USD (56 centů na akcii), také více než očekával trh (39 centů na akcii). Banka mimo jiné těžila z nízkých úrokových sazeb u hypoték a oživení úvěrů na bydlení. Na druhou stranu je hospodaření banky nadále výrazně zatíženo vytvářením rezerv k nespláceným úvěrům. Ve třetím čtvrtletí tyto rezervy zaznamenaly nárůst na více jak dva a půl násobek (6,1 mld. USD) oproti stejnému období minulého roku. Ztráty z nesplácených úvěrů by podle banky měly dosáhnout svého vrcholu v průběhu roku 2010.

Již ráno přišla s předběžnými odhady zisku největší německá banka Deutsche Bank, která oznámila, že zisk za 3. čtvrtletí roku dosáhne 1,4 mld. EUR, trojnásobně vyšší než v minulém roce a také vyšší než 810 mil. EUR očekávaných trhem. Nicméně toto pozitivní překvapení je způsobeno různými daňovými úlevami. Oficiálně má banka zveřejnit své výsledky hospodaření 29.10.2009.

Zveřejněná čísla přijal trh smíšeně. Wells Fargo se nyní obchoduje o 0,3 % níže oproti včerejší zavírací ceně, Margan Stanley si připisuje 5,2 % a Deutsche Bank ztrácí 3 %.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.