Čtvrtek 02. prosince. Svátek má Blanka.

Výrobce veganského masa úspěšně vstoupil na burzu. Jeho akcie uzavřely silnější o 163 %.

03.05.2019 | 11:07 0 Komentářů

Americká společnost Beyond Meat zabývající se výrobou rostlinného masa úspěšně vstoupila na burzu Nasdaq, když její akcie uzavřely seanci silnější o 163 %.

Zdroj: Beyond Meat

Americká společnost Beyond Meat, která se zabývá výrobou rostlinných náhražek masa, dnes úspěšně vstoupila na burzu Nasdaq. Její akcie zahájily obchodování s nárůstem o 84 procent na 46 dolarů za kus, která ale později vystoupala až na 70 dolarů za kus, což představuje více než 180% nárůst oproti emisní ceně a uzavřela na ceně 65,75 USD. Investoři sázejí na rostoucí popularitu potravin pro vegany a vegetariány a také na trend omezování konzumace masa.

Společnost Beyond Meat stanovila emisní cenu svých akcií na 25 dolarů, což celý podnik ohodnotilo na 1,5 mld. dolarů. První obchodní den pak stanovil valuaci společnosti na 3,77 mld. SUD. Firma v rámci své primární veřejné nabídky (IPO) prodala 9,6 mil. kusů akcií, což jí vyneslo 240 milionů dolarů.

Společnost Beyond Meat založil v roce 2009 vegan Ethan Brown. Do firmy již dříve investovali například zakladatel softwarového gigantu Microsoft Bill Gates či hollywoodský herec Leonardo DiCaprio.

Firma v loňském roce více než zdvojnásobila tržby na téměř 88 milionů dolarů. Její čistá ztráta nicméně zůstala téměř beze změny na přibližně 30 milionech dolarů.

Zdroj: Reuters

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.