CZK/€ 23.665 +0,17%

CZK/$ 21.955 -0,23%

CZK/£ 27.592 +0,55%

CZK/CHF 24.356 +0,50%

23. 02. 2022

0 komentářů

Výrobce letounů Primoco ukončil činnost v Rusku

  

Výrobce civilních a vojenských bezpilotních letounů Primoco UAV v pondělí oznámil ukončení činnosti v Rusku. Vedení společnosti se tak zbavilo své dceřiné společnosti, která v Rusku působila, jelikož zlepšení situace v nejbližší době nečeká.

Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV oznámil, že k 31. lednu 2022 ukončil své aktivity v Rusku a prodal 100 % akcií dceřiné společnosti AO Primoco BPLA. Důvodem je sankční režim vůči Ruské federaci a nemožnost získání exportní licence, která je potřeba pro provoz svých letounů.

V tamním regionu se společnost specializovala především na poskytování leteckých prací, tzv. DaaS služeb (drone-as-a-service) v civilní oblasti. Společnost již dříve před možným uzavřením své dceřiné společnosti v Rusku varovala kvůli tehdy napjatým česko-ruských vztahům.

„Diplomatické vztahy mezi Českou republikou a Evropskou unií na straně jedné a Ruskem na straně druhé jsou mrtvé. V jejich důsledku nemůžeme na ruském trhu plnit své závazky a rozvíjet byznys. Jen v roce 2022 společnost AO Primoco BPLA přišla o nasmlouvané zakázky v hodnotě 1 miliardy rublů (12 mil. EUR). Neočekávám, že by mezi Evropou a Ruskem mohlo v dohledné době dojít k zásadnímu zlepšení vzájemných vztahů, rozhodli jsme se tedy přijmout toto rozhodnutí a prodat 100 % akcií,“ uvedl generální ředitel Ladislav Semetkovský.

Akcie Primoco s tickerem BAAPRIUA jsou listované na trhu START pražské burzy, kde dnes stagnovaly na 260 Kč.
Zdroj : Primoco

REKLAMA

 

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *