Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Výrobce letadel Primoco v 1H 2019 neměl téměř žádné tržby, podepsání významné zakázky odloženo

27.09.2019 | 20:58 0 Komentářů

Český výrobce bezpilotních letadel dnes večer představil výsledky za první polovinu roku 2019. Tržby se meziročně výrazně propadly, když se očekávaná významná zakázka posouvá na konec roku nebo příští rok.

Výsledky společnosti Primoco UAV (ticker) za 2Q 2018
  1H 2019 1H 2018
Tržby (mil. Kč)  1,083  18,207
Hrubý provozní zisk EBITDA (mil. Kč) -12,473 3,930
Čistý zisk (mil. Kč) -13,588 2,163

 

„Do letošního roku jsme vstupovali s očekáváním, že podepíšeme významnou zakázku na dodání bezpilotních letadel zákazníkovi na Blízkém východě. Tento zákazník na jednu stranu navýšil objednávaný počet letounů, na druhou stranu se však podpis smlouvy odložil v důsledku politické nestability v regionu. Věříme, že tyto obtíže budou překonány a že bude zakázka podepsána v závěru tohoto roku nebo v roce příštím,“ uvedl generální ředitel společnosti Ladislav Semetkovský.

Primoco je v současnosti také ve finálním kole výběrového řízení na dodávku většího počtu letounů do Malajsie, kam již loni dodala tři letouny. Jednání s dvěma desítkami nových potenciálních klientů v dalších zemích jsou v různých fázích jednání, uvádí společnost.

Letadlo společnosti Primoco

Letadlo společnosti Primoco

„Při našem vstupu na trh Start pražské burzy jsme uváděli, že průměrná doba od navázání kontaktu s klientem do dodání prvního letounu trvá jeden až dva roky. Proto pro nás není až tak významné, jak rychle danou zakázku podepíšeme, spíše dbáme na parametry smlouvy a také šíři klientů, jimž můžeme v budoucnu své letouny dodávat. V tomto ohledu jsme nyní optimističtější než dříve,“ uvedl Semetkovský.

Vedení Primoca očekává, že na začátku příštího roku poskytne výhled hospodaření na rok 2020 včetně jeho segmentové struktury.

Další obchodní den

Další obchodní den trhu START, na kterém se akcie Primoco (BAAPRIUA) obchodují, se bude konat 9. října 2019. Naposledy se akcie společnosti zobchodovaly 17. srpna, kdy při objemu 120 tis. Kč klesly o 4 % na 240 Kč, což by celou společnost ohodnocovalo na 1,043 mld. Kč.

Tiskovou zprávu společnosti naleznete zde.

Zdroj: Primoco, Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.