Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Výrobce léčiv GlobeImmune stanovil cenové rozpění pro IPO

05.09.2012 | 14:13 0 Komentářů

Společnost hodlá v primární úpisu vydat 5 mil. akcií při ceně 11 – 13 USD.

GlobeImmune se zaměřuje na vývoj léčiv na rakovinu a infekční onemocnění na bázi vlastní platformy Tarmogen. Tarmogen aktivuje imunitní systém prostřednictvím stimulace imunity buněk. Tím se liší od běžných přípravků zaměřujících se zpravidla na tvorbu protilátek. V současné době má firma 4 potencionální produkty Tarmogen v pěti klinických studiích.
Společnost uvedla, že plánuje využít získané prostředky z IPO na popohnání jednoho ze svých produktů proti infekčním onemocněním druhou fází klinických studí a na založení klinických studií k léčení rakoviny slinivky břišní.
GlobeImmune rozvíjí strategickou spolupráci s Celgene Corp. (CELG) v oblasti onkologie a s Gilead Science (GILD) kvůli léčbě virové infekce chronické hepatitidy B. Celgene vlastní 16 % společnosti a naznačil zájem na koupi většího podílu v partnerské firmě.
GlobeImmune hodlá získané prostředky využít také na přípravu výrobního závodu. Firma se řadu let potýká s finanční ztrátou. Až partnerství s dalšími firmami jí pomohlo vyrovnat se se složitou situací.
Společnost vstoupí na Nasdaq pod tickerem GBIM.

Zdroj: MarketWatch

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.