Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Výrobce kůží KARO INVEST zveřejnil pozvánku na valnou hromadu, chystá dříve avizovaný úpis akcií

11.09.2020 | 16:04 0 Komentářů

Český výrobce kůží KARO INVEST zveřejnil pozvánku na valnou hromadu, která bude rozhodovat o zvýšení základního kapitálu. Jedná se o při vstupu na burzu avizovaná druhá fáze úpisu akcií.

Valná hromada bude rozhodovat o navýšení základního kapitálu

Společnost KARO INVEST zveřejnila pozvánku (pdf) na valnou hromadu, která se bude konat 9. října 2020 v notářské kanceláří Mgr. Václava Vody a Mgr. Evy Králové na adrese Revoluční 1080/2, Nové Město, Praha 1, 110 00. rozhodným dnem pro účast na valné hromadě je 2. říjen 2020.

Hlavním bodem valné hromady bude rozhodnutí o zvýšení základního kapitálu. Společnost plánuje emitovat 298 tis. nových akcií s emisním kurzem 43 až 50 Kč za novou akcii. Od investorů by tak získala 12,8 až 14,9 mil. Kč a celkový počet akcií by vzrostl na 3,3 mil. ks.

Úpis nových akcií bude probíhat jako dvoukolový. První kolo je určeno pro stávající akcionáře. V druhém kole budou nabídnuty veřejnosti prostřednictvím trhu START Burzy cenných papírů Praha.

Druhou fázi úpisu společnost oznámila již při vstupu na START v říjnu 2019

Společnost již při vstupu na trh START v říjnu 2019 počítala s úpisem akcií ve dvou fázích. Druhá fáze bude nakonec realizovaná až nyní, protože společnost prostředky dříve nepotřebovala.

Společnost má zároveň schválený prospekt na emisi dluhopisů v hodnotě až 50 mil. Kč, které by emitovala v případě potřeby.

Akcie KARO INVEST (BAAKARIN) se obchodují na trhu START a RM-SYSTÉM, kde dnes rostou o 0,4 % na 47,4 Kč.

Zdroj: KARO INVEST

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.