Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Výrobce bezpilotních letadel Primoco získal licenci na obchod s vojenským materiálem

16.09.2019 | 09:13 0 Komentářů

Český výrobce bezpilotních letadel Primoco, jehož akcie se obchodují na trhu START, získal licenci na obchod s vojenským materiálem. Zároveň rozšíří manažerský tým a nabídku o tréninková bezpilotní letadla.

„Povolení, které drží její dceřiná firma Primoco UAV Defence, umožní skupině Primoco UAV rozvíjet prodej dronů jako bezpilotních vzdušných cílů (Unmanned Aerial Target) pro vojenský výcvik. Takzvané target drony jsou pro armády cenově přijatelnou možností, jak výrazně zkvalitnit trénink pilotů vojenského letectva nebo pozemních sil,“ uvádí společnost v prohlášení.

Primoco hlásí také dvě manažerské posily – viceprezidentem zodpovědným za prodej se od září stal Lukáš Trzaskalik, vztahy s investory bude mít nově na starosti Leoš Rousek.

Trzaskalik dříve působil ve výrobci letadel Aero Vodochody, kde se zabýval především prodejem proudových letounů L-39NG a L-159 v Latinské Americe a Africe. Rousek působil v jako novinář v Hospodářských novinách, The Wall Street Journal a agentuře Dow Jones.

„Věříme, že stávající akcionáři ocení naši práci a my dokážeme přilákat i nové zájemce o naše akcie. V letošním roce plánujeme podepsat nové smlouvy, díky nimž bychom se v blízké době měli přiblížit v objemu prodejů jedné miliardě korun. Dále připravujeme vydání investorské zprávy, obsahující hospodářské výsledky za první pololetí,“ uvedl ředitel Primoco UAV Ladislav Semetkovský k blížícímu se ročnímu výročí na trhu START.

Celou tiskovou zprávu společnosti naleznete zde.

Akcie společnosti se obchodují na trhu START pod tickerem BAAPRIUA. Další obchodní den se bude konat 9. října.

Zdroj: Primoco UAV

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.