Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Výroba eurozóny na 29měsíčním maximu, analýza EUR/JPY

21.11.2013 | 10:20 0 Komentářů

Francouzská ekonomika opět zklamala, když nedokázala nenaplnit představy o výsledku předstihového indexu nákupních manažerů (PMI). Sektor služeb, který se v minulém měsíci dostal nad úroveň 50, opět sklouzl do kontrakčních hodnot. PMI index se propadl na 4měsíční minimum, když zasáhl 48,8 bodu. Situaci nezachránil ani výrobní sektor, který dokonce oslabil na půlroční minimum. Výsledek 47,8 bodu je značným zklamáním, zvláště v případě, kdy se počítalo s atakováním 50 bodové hranice.

Špatnou náladu z francouzských výsledků se rozhodlo napravit Německo. Tamní PMI index za sektor služeb se vyšplhal na 9měsíční maximum 54,5 bodu. Oproti minulému měsíci si tak polepšil o 1,6 bodu a již 6měsícem zůstává v expanzivní náladě. Výrobní sektor si také připsal zlepšení, když dosáhl dokonce 29měsíčního maxima. Z předchozích 51,7 bodu se výroba dostala až na 52,5 bodu.

Eurozóna se na rozdíl od dvou největších ekonomik ukázala jako neutrální. Sektor služeb sice ztratil, ale dokázal se udržet nad 50 bodovou hranicí. PMI index oslabil z 51,6 bodu na 50,9 bodu. Propad kompenzoval 0,2 bodový zisk sektoru výroby, ten posílil na 51,5 bodu a dosáhl 29měsíčního maxima.

EUR/JPY dotváří v dopoledních hodinách pullback k proražené trendové linii. Trh zažil ve včerejší seanci silný výprodej, který stlačil cenu až k Fibonacciho hladině 38,2. Dnes se zatím čeká, zda trh dokáže pokračovat v tomto směru i dnes. Dopolední data lze považovat za smíšená a tak náš výhled zůstává negativní. Situaci by změnilo uzavření nad trendovou linií, to by uvolnilo cestu k předchozímu vrcholu.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.