Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Výrazný pokles míry nezaměstnanosti a intradenní nástup britské libry

22.01.2014 | 11:11 0 Komentářů

Británie dnes přinesla uspokojivá data z trhu práce. Dobrou zprávou je snížení míry nezaměstnanosti o 0,3 procenta na 7,1 procenta. Odhady ekonomů byly překonány o 0,2 procenta a míra nezaměstnanosti klesla na téměř 5leté minimum. Málem tak byla zasažena 7procentní hranice stanovená britskou centrální bankou (BOE), která by umožnila zvýšení úrokových sazeb. Guvernér BOE Mark Carney tedy bude muset v nejbližší době zaujmout stanovisko k těmto datům. Vzhledem k nedávným prohlášením, však lze spoléhat na to, že ani zasažení 7procentní hranice by neznamenalo automatické zvýšení sazeb. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti mírně zklamal, když namísto predikovaného snížení o 34 000 klesl v prosinci jen o 24 000.

Zápis z posledního jednání BOE znovu potvrdil jednomyslnost hlasujících členů MPC.  Názorová jednota panuje ohledně výše částky vyhrazené na nákup dluhopisů (375 miliard liber) a sazby úrokové míry (0,5 procenta).

GBP/USD prorazilo formaci klesajícího klínu a dle očekávání se vydalo směrem na sever. Ihned po vyhlášení zpráv z britské ekonomiky byl překonán odpor na ceně 1,65 a trhu se otevírá cesta k předchozímu maximu na 1,66. Proražený odpor by se nyní měl stát býčí oporou, dokud se cena nad ním udrží, tak výhled zůstane pozitivní.

 

GBPUSD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.