Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Výnosy v USA oscilují nad 3 % a indikují tak mírné zvýšení inflačních očekávání

15.05.2018 | 14:39 0 Komentářů

Výnosy v USA oscilují nad 3 % a indikují tak mírné zvýšení inflačních očekávání. Výnos desetiletého vládního dluhopisu na 3,0355 %.

Výnosy amerických vládních bondů dnes v průběhu dopoledne a odpoledne rostou v návaznosti na očekávání příchozch dat o maloobchodních tržbách v USA. Rostoucí výnosy (nad 3 %) tak indikují očekávání vyšší inflace ve Spojených státech, které by měla ve vyšší dynamice pomáhat zejména fiskální uvolněnost administrativy Donalda Trumpa v podobě snížení daní.

Od Fedu se prozatím v tomto roce očekávají tři, případně čtyři, zvýšení úrokových sazeb. Americkou centrální bankou sledovaná inflace PCE je na horizontu měnové politiky (12 – 18 měsíců v budoucnu) podle prognózy samotného Fedu na, či velmi blízko, 2% inflačního cíle. Rostoucí výnosy tak ukazují, že trhy věří, že dynamika inflace v USA bude v nejbližší budoucnosti oproti předchozím kvartálům silnější. Výnosy se nad 3 % dostaly poprvé za poslední čtyři roky na konci dubna. V současné chvíli výnos desetiletého vládního dluhopisu osciluje mírně nad 3% hranicí na 3,0355 %. V den zvolení Donalda Trumpa na podzim roku 2016 se výnos desetiletého vládního amerického bondu pohyboval na 1,83 %.

Dolar dnes na páru s eurem na 1,186 EUR/USD.

Vývoj desetiletého amerického vládního bondu; Zdroj: The Financial Times

Zdroj: The Financial Times, Fed

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.