Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Výnosy desetiletých amerických bondů na cestě k největšímu týdennímu poklesu od dubna 2017

25.05.2018 | 16:13 0 Komentářů

Výnosy desetiletých amerických bondů na cestě k největšímu týdennímu poklesu od dubna 2017. Na vině politický vývoj v Itálii a co se zvedaní sazeb týče opatrnější Fed.

Výnosy klesají

Americké vládní dluhopisy jsou dnes odpoledne na cestě k největší rally za poslední více než rok. Od minulého pátku výnosy desetiletého vládního amerického dluhopisu poklesly o 12 bazických bodů (0,12 procentního bodu) a dostaly se na úroveň 2,925 %. Jedná se tak zatím o největší týdení pokles výnosů za více než rok, když výrazněji naposledy ceny dluhopisů rostly v dubnu 2017.

Důvodem Itálie, roli hraje i Fed

Za růstem cen dluhopisů stojí jednak nejistota na starém kontinentě, kde mají investoři obavy ohledně politického vývoje v Itálii a hledají tak bezpečný přístav v podobě právě amerických bondů. K poklesu výnosů přispěl i ve středu zveřejněný zápis z posledního zasedání FOMC Fedu, ze kterého lze vyčíst, že americká centrální banka by neměla problém s tím nechat inflaci mírně přestřelit svůj současný 2% cíl, což by mohlo vyústit v záměr zvedat sazby o něco opatrněji.

Klesají i výnosy napříč celou výnosovou křivkou, dvouletý vládní bond je slabší o 3 bazické body.

Dnešní vývoj desetiletého vládního bondu; Zdroj: Bloomberg

 Zdroj: The Financial Times, Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.