Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Výkonný ředitel společnosti Apple není nakloněný mimořádným dividendám

14.02.2018 | 16:08 0 Komentářů

Čistá hotovostní pozice Applu dosahuje 163 mld. USD a management se rozhoduje, jak s ní naloží. Některými analytiky skloňované mimořádné dividendě však není Tim Cook nakloněn.

Čistá hotovostní pozice Applu dosahuje 164 mld. USD a Apple před dvěma týdny oznámil, že ji na pozadí Trumpovy daňové reformy chce snížit na nulu. Apple tehdy také oznámil, že ve Spojených státech plánuje v následujících pěti letech investovat ve výši 350 mld. USD a vytvořit více než 20 tis. pracovních míst.

Oznámení Applu vyústilo ve značná očekávání investorů a analytiků. Někteří z nich očekávali zvýšení dividendy o 10 až 15 % a mimořádnou dividendu v celkové výši až 15 mld. USD.

Na včerejší valné hromadě však výkonný ředitel Tim Cook na otázku, zda společnost zamýšlí vyplatit mimořádnou dividendu či zdvojnásobit výplatní poměr, odpověděl: „Už v minulosti jsme říkali, že náš záměr je zvyšovat dividendu na roční bázi. Mimořádným dividendám nefandím. Nemyslím si, že jsou prospěšné pro společnost, ani pro dlouhodobé akcionáře.“

Bližší informace o naložení s přebytečným kapitálem by měl Apple zveřejnit v dubnu.

Akcie Apple v USA (AAPL) oslabují o 0,3 % na 163,86 USD. Pod tickerem BAAAAPL se obchodují také na RM-SYSTÉMu.

Zdroj: The Financial Times

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.