Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Výhled na září

02.09.2014 | 15:22 0 Komentářů

Pro září se bude nadále sledovat geopolitika (hlavně Ukrajina, ale i Irák), ECB (4.9.), FED (17.9.) a makroekonomika USA, která by měla naznačovat budoucí vyznění měnové politiky. 

Dění na Ukrajině bude pravděpodobně i v září nadále zdrojem volatility na rizikových aktivech. Zdá se, že zájmy Ruska a jeho postoj k tamnímu konfliktu naznačuje, že situace nebude rychle a poklidně vyřešena. 

Zasedání ECB by mohlo přinést další kosmetické snížení úrokové sazby a potenciálně i naznačení toho, jak bude vypadat TLTRO program jehož první kolo by mělo proběhnout už toto září. Uveřejnění většího uvolnění však zřejmě představeno nebude. To může lehce negativně překvapit na euru, ale podpora pro především bankovní sektor (růst dluhopisů) by se měla dostavit. 

FED na svém zasedání dle našeho názoru nic nového nepředstaví a ponechá doběhnout v říjnu stávající QE. Komentář paní Yellenové by měl být rovněž bez výraznějších odchylek vůči komentáři z Jackson Hole. Investoři tak nadále budou sledovat americká makrodata se zaměřením na zaměstnanost. 

Náš názor na akciový výhled pro září se ze srpnového posunul více do kladného teritoria. Důvodem je, že na trhu jsou aktuálně rizika, která jsou již známa a i přes tato rizika se hodnota aktiv posouvá na nová maxima. Navíc jednání ECB a BoJ by měla na trh dodávat další dodatečnou likviditu. Rizikem je stále FED, který při jakékoliv zmínce o datu potencionálního zvyšování sazeb může posunout riziková aktiva níže. Geopolitika by se dle našeho názoru musela výrazněji vyhrotit, aby měla širší vliv na celý finanční sektor. I přes tento relativně pozitivní výhled se však nevzdáváme příležitostné realizaci zisků při nových maximech na akciových trzích.

 

vyhled-na-zari.pdf

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.