Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Výhled na listopad

06.11.2014 | 14:57 0 Komentářů

V listopadu se zaměříme na končící výsledkovou sezónu v USA, kde očekáváme pokračování relativně kladných výsledků, a na makroekonomická data, která by měla zvyšovat spekulace na budoucí měnovou politiku.

Vedle výše zmíněného stále sledujeme vývoj na cenách komodit a především ropy, kde vnímáme rizikový faktor. Propad cen ropy na několikaletá minima může být rizikem pro nové těžaře ropy v USA, kteří jsou výrazně zadlužení kvůli rozjezdu nových projektů (zvýšené investiční náklady). Tento korporátní dluh tvoří až 20 % tzv. amerického high yield korporátního dluhu. Pokud by se cena ropy dostala dále pod tlak, pak může nastat tlak ve zmíněném segmentu korporátního dluhu, což by se pravděpodobně projevilo i na patřičných akciích a mohlo by se přelít do celkového sentimentu.

Celkově jsme na listopad neutrální s tím, že může přetrvat zvýšená volatilita z října. I přesto však upouštíme od našeho defenzivnějšího vnímání situace, které bylo v říjnu. Náš mírný optimismus vyplývá ze síly trhu, která je nadále podpořena monetárními autoritami, jako byl například neočekávaný krok centrální banky Japonska dále navýšit tamní měnové uvolnění. 

 

vyhled-na-listopad.pdf

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.