Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Vonovia se vzdala všech klíčových podmínek akvizice Deutsche Wohnen

14.09.2021 | 14:26 0 Komentářů

Vonovia v pondělí večer oznámila, že se vzdává všech klíčových podmínek nabídky akvizice Deutsche Wohnen včetně minimální 50% hranice pro přijetí transakce akcionáři. Cílem je tak zajistit akceptaci této nabídky.

Vonovia se vzdala všech klíčových podmínek ve své nabídce ke koupi Deutsche Wohnen včetně minimální 50% hranice pro přijetí transakce akcionáři. Společnost tak dle Bloombergu chce zajistit, aby nabídka byla přijata. Zprávu oznámila Vonovia v pondělí večer.

Pro přijetí nabídky o hodnotě 53 EUR za akcii byla zároveň prodloužena akceptační lhůta, celkem o dva týdny do 4. října, stojí v prohlášení. Dodatečná perioda pro akceptaci nabídky by pak měla začít 8. října a skončit 21. října.

Na podmínce o minimální 50% hranici pro přijetí transakce akcionáři Deutsche Wohnen předchozí akviziční nabídka ztroskotala. Při ohodnocení akcií Deutsche Wohnen na 52 EUR za kus totiž dohoda dostatečnou podporu akcionářů nezískala.

V současnosti Vonovia na akciích Deutsche Wohnen vlastní téměř 30% podíl, přičemž dalších zhruba 10 % má zajištěných skrze kontrakty s investory a akcionáři, kteří již dohodu přijali, uvedla dále společnost v prohlášení.

Akcie společnosti Vonovia na Xetře rostou o 0,95 % na 53,32 EUR. Akcie společnosti Deutsche Wohnen na frankfurtské burze posilují o 0,61 % na 53,00 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.