Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Vonovia má zájem o koupi společnosti Deutsche Wohnen

14.10.2015 | 11:17 0 Komentářů

Společnost Vonovia, která se zabývá poskytováním realitních služeb se zaměřením na pronájem bytových prostor, dnes podala nabídku na koupi společnosti Deutsche Wohnen.

Vonovia dnes projevila zájem o koupi realitní společnosti Deutsche Wohnen, pokud plánovaná fúze společností Deutsche Wohnen a LEG Immobilien skončí neúspěchem. Vonovia nabízí za společnost Deutsche Wohnen necelých 10 mld. EUR, což odpovídá 10% prémii oproti tržní kapitalizaci při včerejší zavírací ceně. Vonovia nabízí za každých 11 akcií Deutsche Wohnen 83,1 EUR plus 7 vlastních akcií.

Pokud by se výše zmíněnou akvizici podařilo dotáhnout do zdárného konce, tak by se jednalo o největší obchod na německém realitním trhu v historii. Vonovia v současnosti pronajímá 370 tis. bytů napříč celým Německem. Deutsche Wohnen se zaměřuje na Berlín, kde se nachází velká většina ze 144 tis. pronajímaných bytů.

Podle Thomase Neuholda, analytika ve společnosti Kepler Cheuvreux, má výše zmíněná nabídka velkou naději na úspěch. Dle Neuholda je možnost získat 10% prémii od Vonovie pro akcionáře Deutsche Wohnen výrazně lákavější než možnost akvizice společnosti LEG, za kterou by společnost musela prémii naopak vyplatit.

Akcie společnosti Vonovia (VNA) dnes na frankfurtské burze oslabují o 4,2 % na 27,8 EUR. Deutsche Wohnen (DWNI) rostou o 1,7 % na 24,6 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.