Pondělí 18. října. Svátek má Lukáš.

Vonovia a Deutsche Wohnen prodávají Berlínu přes 14,7 tis. bytů za 2,46 mld. EUR

17.09.2021 | 14:15 0 Komentářů

Město Berlín souhlasil s koupí 14 750 bytů od dvou největších německých realitních společností, Vonovia a Deutsche Wohnen, za 2,46 mld. EUR. Motivem firem k prodeji bytů je jejich snaha o průchod dohody o jejich spojení formou akvizice.

Dohoda o koupi bytů zahrnuje závazek společností Vonovia a Deutsche Wohnen omezit růst cen nájmů až do roku 2026 a vybudovat 13 tis. nových bytů.

Berlín souhlasil s koupí právě pod tlakem veřejnosti na adresování nedostupnosti bydlení a stoupajících cen nájmů. Právě růsty cen nájmů spustily v Berlíně masové demonstrace a vyvolaly referendum, jehož snahou má být vyvlastnění velkých realitních společností v hlavním městě. Hlasování o nezávazném opatření proběhne 26. září, tedy v den národních a berlínských voleb. Většina politických stran se zavázala pokusit se kontrolovat růst nájmů napříč státem, hlavním bodem má být budování nového bydlení.

Potenciální sloučení Vonovia a Deutsche Wohnen by vytvořilo v německém realitním sektoru giganta s více než 500 tis. ubytovacími jednotkami v zemi. Jednání o dohodě je tak v zemi úzce sledováno.

Akcie společnosti Vonovia (VNA) na Xetře klesají o 0,038 % na 53,18 EUR. Akcie Deutsche Wohnen (DWNI) na Xetře rostou o 0,038 % na 52,98 EUR.

 

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.