Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Volkswagen zvažuje uvedení automobilky Porsche na burzu

19.02.2021 | 16:59 0 Komentářů

Německý automobilový koncern Volkwagen se snaží prosadit návrh na uvedení značky Porsche na burzu. Ocenění společnosti během úpisu by podle odhadů mohlo činit 110 mld. EUR, avšak celá záležitost je prozatím v rukou významných podílníků.

Německý průmyslový gigant Volkswagen tento týden oznámil, že zvažuje veřejnou nabídku akcií společnosti Porsche. Automobilový holding si globální krizí prochází lépe, než se na základě obav zdálo, a dokonce vykázal zisky a dostatečné množství peněžních toků. Ocenění společnosti je podle analytiků z agentury Bloomberg v porovnání s Teslou poměrně nízké.

Podle analytika Bloomberg Intelligence Michaela Deana by mohl výrobce proslulé 911 (model Porsche) vybrat při úpisu 110 mld. EUR, což je o 20 mil. EUR více, než si investoři nyní cení Volkswagenu.

Celá záležitost ohledně úpisu nebude pro Volkswagen jednoduchá, když se výkonný ředitel Diess již od svého nástupu do funkce snaží návrh prosadit. Důležitá rozhodnutí musí být učiněna významnými podílníky společnosti počínaje Porsche, rodinou Piëch a dolním Saskem, které spolupracuje s mocnými odbory.

Akcie společnosti Volkswagen (ETR: VOW3) během obchodního dne rostou o 1,91 % na 171,8 EUR.

Zdroj: Bloomberg, Porsche

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.