Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Volkswagen se sníženým doporučením od analytiků Deutsche Bank, JPMorgan a Natixis

23.09.2015 | 09:17 0 Komentářů

Analytici na vypuknutí aféry ohledně obcházení testů emisí reagují snížením doporučení pro akcie německého automobilového koncernu s aspiracemi na světovou jedničku.

Analytici Deutsche Bank dnes snížili doporučení pro akcie automobilky Volkswagen na „hold“ z „buy“, cílovou cenu snížili na 130 EUR z 260 EUR. Skandál automobilky Volkswagen ohledně obcházení emisních testů v USA podle Deutsche Bank vytváří nejistotu na všech úrovních. Analytici očekávají pokutu ve výši 5 mld. EUR, náklady spojené se svoláváním dotčených vozů a cenový tlak na auta značek Volkswagen a Audi kvůli poškozené reputaci. Deutsche Bank proto ve svých odhadech počítá s až o 35 % nižším ziskem v letech 2015 až 2017 oproti svým dřívějším odhadům.

Náklady spojené se soudními žalobami, případnými likvidacemi a změnami managementu nyní nelze vyčíslit. Podle analytiků však hotovost Volkswagenu, kterou podpoří i příjem z prodeje podílu v Suzuki, bude stačit pro udržení současného ratingu dluhopisů společnosti.

Analytici JPMorgan snížili doporučení na „neutral“ z „overweight“ a cílovou cenu na 179 EUR z 253 EUR. Analytici Natixis snížili stupeň na „neutral“ z „buy“ a cílovou cenu na 125 EUR z 242 EUR.

Akcie (VOW3) odepisují 7,38 % na 98,18 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.