Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Volkswagen reportoval ve 2Q provozní zisk nad odhady, tržby naopak pod konsensem

01.08.2018 | 09:09 0 Komentářů

Volkswagen reportoval ve 2Q provozní zisk nad odhady, tržby naopak firma vykázala pod konsensem trhu. Výhled pro rok 2018 společnost potvrdila.

Zdroj: The Car Spy via Wiki Commons

Možné výzvy blízké budoucnosti

Německý automobilový gigant Volkswagen reportoval dnes před otevřením trhů výsledky za druhý kvartál fiskálního roku 2018. Firma reportovala v meziročním srovnání nárůst čistého zisku o 23 %. Volkswagen přitom zažíval složitý druhý kvartál. Příští měsíc mají být do provozu zavedeny nové přísnější testy emisí, které mají zamezit tomu, aby nedocházelo k obdobným skandálům, který potkal právě německou automobilku.  Volkswagen navíc musí bdelivě sledovat dění kolem obchodních válek. Zavedení celních tarifů na dovoz automobilů z EU do USA by se nejvýrazněji dotklo zejména vozů značky Audi a Porsche, což jsou dvě klíčové složky zisku společnosti. Na výzvy, které automobilku v nejližší době čekají, upozorňoval v tiskovém prohlášení ke kvartálním číslům i CEO Herbert Diess, který je ve funkci teprve 100 dní.

Provozní zisk nad odhady, tržby pod

Provozní zisk Volkswagenu činil za druhý kvartál 5,58 miliard eur, přičemž analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali hodnotu 4,97 miliard eur. V prvním pololetí roku 2018 tak provozní zisk meziročně vzrostl o 9,8 % na 9,8 miliard eur. Čísla jso však bez zahrnutí speciální položky související s dieselovým skandálem, která činí 1,6 miliardy eur. Čistý zisk po zdanění pak firma vykázala na úrovni 3,31 miliard eur v komparaci s 3,1 miliardami eur v roce 2017. Celkové tržby narozdíl od provozního zisku za konsensem trhu mírně zaostaly, když automobilka reportovala 61,1 miliard eur. Analytici očekávali tržby o miliardu eur vyšší. Provozní marže činila ve druhém čtvrtletí 6,5 % a meziročně tak poklesla o 1,2 procentního bodu. Firma potvrdila výhled pro fiskální rok, který na úrovni tržeb činí meziroční růst o 5 %.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Bloomberg; Volkswagen

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.