Středa 23. září. Svátek má Berta.

Volkswagen podle slov výkonného ředitele může překonat Teslu

07.09.2020 | 15:44 0 Komentářů

Ameriký výrobce elektromobilů Tesla rožšířil své podnikání na území Německa, kde hodlá zahájit výrobu v roce 2021. Výkonný ředitel Volkswagenu vidí tuto expanzi jako příležitost pro transformaci společnosti.

„Gigatovárna“ Tesly v Německu

Výkonný ředitel americké Tesly Elon Musk strávil poslední týden v Německu, kde se mimo scházení s politiky vydal navštívit nově vznikající továrnu tzv. „Gigafactory“, která se bude nacházet nedaleko Berlína v městě Grünheide a bude se tak jednat o první továrnu automobilů Tesla v Evropě. Začátek výroby se předpokládá na rok 2021 a předpokládají vyrobit až 500 tis. aut ročně.

Výkonný ředitel Vokswagenu Osterloh vidí v Muskově expanzi příležitost

Pozornosti se dostává německému výrobci aut Volkswagen, jehož ředitel Bernd Osterloh dnes pro deník Welt am Sonntag uvedl, že Volkswagen je v pozici, kdy může překonat Teslu v počtu vyrobených elektromobilů a vývoji softwaru.

„Jestliže Tesla postaví 3 továrny, kde bude vyrobeno 300-500 tis. aut, pak my zde vyrobíme 900-1500 tis. aut. Toho chceme dosáhnout do roku 2023, nebo ještě dříve,“ uvedl Osterloh. Dále vyzdvihl platformu MEB na výrobu údajně jakéhokoliv auta, která jim dává velikou konkurenční výhodu.

Na závěr výkonný ředitel Osterloh uvedl, že díky Tesle v Německu ožije konkurence a významně akceleruje transformace společnosti.

Akcie Tesla a Volkswagen jsou obchodovatelné na RM-SYSTÉMU. Tesla s tickerem TSLA za 418,32 USD a Volkswagen s tickerem VOW3 za 148,34 EUR.

Zdroj: Volkswagen, Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.