Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Volkswagen dosáhl dohody s dodavateli, kvůli přerušení jejichž dodávek musel zastavit část výroby

23.08.2016 | 12:49 0 Komentářů

Automobilka Volkswagen dosáhla dohody s dodavateli dílů po šestidenních rozporech, které vyústily v přerušení dodávek a přinutily Volkswagen pozastavit výrobu modelů Golf a Passat.

Automobilka Volkswagen byla nucena pozastavit produkci v šesti svých německých závodech poté, co společnosti CarTrim a ES Automobilguss (ESA), které loni koupila skupina Prevent, přerušily dodávky kvůli sporu s automobilkou.

Podle sarajevské společnosti se Volkswagen snaží přenést náklady svého emisního skandálu na dodavatele.

Podle osob seznámených se situací spor začal v červnu, kdy měl Volkswagen údajně náhle odstoupit od objednávky za 500 mil. EUR od společnosti CarTrim, uvádí deník The Financial Times. Volkswagen měl původně údajně souhlasit s kompenzací, kterou ovšem odmítl po předložení účtu za 58 mil. EUR.

Společnost CarTrim tedy 1. srpna přerušila dodávky, 4. srpna se připojila i společnost ESA. Společnosti by nyní měly obnovit dodávky, co nejdříve to půjde. Společnosti odmítly uvést detaily dohody.

Preferenční akcie automobilky (VOW3) dnes rostou o 2,2 % na 122,7 EUR, kmenové akcie (VOW) na Xetře si připisují 2 % na 130,2 EUR, na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAVOLAG rostou o 1,6 % na 3495,6  Kč.

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

 

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.