Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Volkswagen a Microsoft prodlužují spolupráci o vývoji softwaru autonomních vozů

11.02.2021 | 11:08 0 Komentářů

Spolupráce obou společností má za cíl vytvořit rychlý a efektivní software, který by mohl být implementován do vozů německé automobilky za účelem zvýšení autonomity.

Volkswagen a Microsoft oznámili prodloužení spolupráce, ve které se pomocí technologie amerického giganta společnosti zaměří na vývoj softwaru, s nímž by mohly být německé vozy autonomní. Nová softwarová divize Volkswagenu bude podle oficiálních informací stavět na cloudové platformě ve spolupráci s Microsoftem, která pomůže zjednodušit proces vývoje a umožní rychlejší integraci do vozového parku Volkswagenu.

Softwarový ředitel Dirk Hilgenberg se k prodloužení spolupráce vyjádřil slovy, že v rámci transformace koncernu směrem k poskytování digitální mobility neustále usilují o vysokou účinnost při vývoji softwaru.

Evropská největší automobilka Volkswagen má do roku 2025 rozpočet zhruba 27 mld. EUR na investice do digitálních operací. Společnost zároveň plánuje navýšit podíl interně vyvíjeného softwaru z 10 % na 60 %.

Akcie Volkswagenu (ETR: VOW3) dnes posilují o 0,54 % na 163,08 EUR, akcie Microsoftu (NASDAQ: MSFT) v předburzovní fázi rostou o 0,45 % na 242,82 USD.

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.