Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Volkswagen a JAC Motors chystají výstavbu nového závodu na výrobu elektromobilů na východě Číny

25.04.2019 | 14:37 0 Komentářů

Přibližně 5,06 mld. juanů (750,8 mil. USD) se chystá investovat Volkswagen společně s JAC Motors do výstavby nového závodu určeného k výrobě elektromobilů na východě Číny. Závod by měl být schopný vyrobit až 100 000 elektromobilů ročně.

Volkswagen AG plánuje společně s čínskou automobilkou Anhui Jianghuai (JAC Motors) investovat 5,06 mld. juanů (750,8 mil. USD) do nové továrny na výroby elektromobilů. Stavba by měla být situována ve východním městu Hefei (čínské město přibližně 390 km od pobřeží).

Online dokument zveřejnění Hefei Economic and technological Development Area v pondělí ukázal, že Volkwagen a JAC Motors obdržely povolení od úřadu pro životní prostředí k výstavbě podniku schopného vyrobit 100 000 elektromobilů ročně.

Skupina Volkswagen China ve čtvrtek potvrdila čísla, která byla uvedena v předchozích oficiálních dokumentech, a uvedla, že JAC-Volkswagen brzy uvede svůj první model.

Mluvčí společného podniku potvrdil plány pro výstavbu závodu a uvedl, že povolení představuje velký pokrok v projektu. První model společného podniku ponese název E20X a bude uveden v tomto roce.

Zdroj: Dailymail

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.