Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Volatilní AMC chystá prodej vlastních akcií

03.06.2021 | 15:40 0 Komentářů

Americký řetězec kin AMC, jehož akcie aktuálně zažívají nebývalé cenové výkyvy, chystá prodat až 11,55 milionu kmenových akcií. Získané prostředky by firma použila na splacení dluhu a k financování budoucích akvizic.

Oznámení AMC o prodeji vlastních kmenových akcií poslalo cenné papíry společnosti do záporných čísel. Aktuálně na newyorské burze ztrácí už 12 %, přičemž za včerejšek se dočkaly 95% zisku.

Čtvrteční oznámení o potenciálním prodeji přichází dva dny poté, co AMC prodalo 8,5 milionu kusů akcií za více než 230 mil. USD investiční společnosti Mudrick Capital Management, která akcie obratem prodala a realizovala zisk. Důvodem prodeje má být nadhodnocenost akcií.

Společnost AMC dále varovala investory, že v případě nákupu akcií mohou utrpět nenávratné ztráty. V prohlášení firma uvedla, že aktuální tržní ocenění je ovlivněno tržní a obchodní dynamikou, která neodráží pravou hodnotu podnikání.

Akcie společnosti AMC letos posílily o 2850 %. Cenu ženou vzhůru především drobní investoři. Firma držitelům akcií nabízí v provozovaných kinech popcorn zdarma.

 

Zdroj: Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.