Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Vodíková společnost Plug Power informovala o chybách v účetnictví, akcie ztrácí 15 %

17.03.2021 | 13:43 0 Komentářů

Americká vodíková společnost Plug Power informovala o chybách v účetních výkazech sahajících až do roku 2018. Chyby se nedotknou hotovosti nebo obchodních dohod, uvádí společnost.

Společnost Plug Power ve spolupráci se svým auditorem KPMG uvedla, že odhalila chyby ve svých ročních účetních výkazech za roky 2018, 2019 a kvartálních výkazech v letech 2019 a 2020.

Chyby zahrnují účtování o právu používat aktiva a spojených finančních obligací, smluv o službách, znehodnocení jistých dlouhodobých aktiv a klasifikaci některých nákladů.

Dotčené oblasti jsou komplexní, technické a zahrnují úsudky, jak uplatnit účetní pravidla U.S. GAAP vzhledem k „inovativnímu rázu podnikání společnosti a její přední pozici v novém a rapidně se rozvíjejícím odvětví,“ uvádí společnost.

Přepracování účetnictví by podle očekávání společnosti nemělo mít dopad na hotovost společnosti, její provoz nebo ekonomickou stránku jejích dohod. Společnost nadále očekává, že dosáhne hrubých objednávek ve výši 475 mil. USD v roce 2021, 750 mil. USD v roce 2022 a 1,7 mld. USD v roce 2024.

Společnost považuje za důležité uvést, že nedošlo k narušení vnitřních kontrol nebo k nesprávnému chování.

Společnost již 2. března uvedla, že nebude schopná včas publikovat výroční zprávu kvůli přehodnocení účetního přístupu k některým nákladům, uvádí Bloomberg s tím, že tato zpráva vedla k poklesu akcií a na jejím základě společnost obdržela několik žalob.

Akcie Plug Power (PLUG) v předburzovní fázi ztrácí 15 % na 36,26 USD.

Zdroj: Plug Power, Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.