Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Vodafone žaluje O2 kvůli vysokým cenám za přístup k pevným linkám o 385 mil. Kč

17.03.2015 | 09:12 0 Komentářů

Operátor Vodafone zažaloval telekomunikační společnost O2, která podle něj zneužívá svého dominantního postavení a ostatním hráčů na trhu přeprodává přístup k pevným linkám za příliš vysokou cenu.

Telekomunikační společnost O2 vůči společnosti Vodafone vystupuje jako konkurent a zároveň jako dodavatel, který jako významný hráč musí zpřístupňovat své sítě i konkurenčním společnostem. Podle Vodafonu však O2 ostatním operátorům nabízí přístup za tak vysokou cenu, že nejsou konkurenceschopní.

Na velkoobchodním trhu s připojením k Internetu má O2 podle ČTÚ přibližně 70% podíl, u technologie xDSL, o kterou jeví zájem Vodafone, dokonce 95% podíl.

Podobným žalobám čelí O2 od roku 2011, kdy ji tehdy ještě jako Telefoniku kvůli údajnému zneužívání dominantního postavení zažalovala společnost Volný o 4 mld. Kč. V roce 2012 ji také o 4 mld. Kč zažalovala společnost České Radiokomunikace. Ani v jednom sporu ještě nedošlo k rozhodnutí.

Společnost O2 připravuje své rozdělení na dvě společnosti, poskytovatele infrastruktury a operátora, což by mělo omezit dosah regulace vyplývající z dominantní pozice O2 na českém trhu.

Titul (BAATELEC) dnes ztrácí 0,30 %.

Zdroj: Hospodářské noviny

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.