Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Visa a Mastercard odkládají zvýšení poplatků obchodníkům

16.03.2021 | 15:54 0 Komentářů

Dva největší poskytovatelé platebních karet VISA a Mastercard o rok posouvají termín zvýšení poplatků americkým obchodníkům, kteří umožňují svým zákazníkům platit kreditními kartami online. K tomuto kroku se společnosti rozhodly z důvodu přetrvávající pandemie. Vyšší poplatky by měly vstoupit v platnost v dubnu příštího roku.

„Visa zůstává věrná stávající stabilitě v našem platebním systému a nebude provádět nějaké změny sazby v horizontu jednoho roku, dokud se ekonomiky nezotaví“, uvádí společnost Visa v emailovém prohlášení.

„Vědomi si, že někteří obchodníci stále čelí bezprecedentním podmínkám, odkládáme původně oznámenou úpravu zvýšení sazeb poplatků“, oznámil Mastercard.

Retailoví prodejci se snažili s oběma giganty v posledních měsících vyjednat odložení vyšších poplatků, čímž by se vyhnuli nárůstu nákladů plynoucích z akceptace platebních karet během doby, kdy jsou spotřebitelé obzvlášť závislí na online nakupování. Kauza si vyžádala pozornost Dicka Durbina, demokratického senátora z Illinois, který již dříve pomohl limitovat výši poplatků za transakce platebními kartami.

Když Visa poprvé představila změny, uvedla, že poplatky za transakce uskutečněné online či přes mobil by mohly vzrůst. Za platbu běžnou Visa kartou by poplatek za transakci ve výši 100 USD vzrostl z 1,90 USD na 1,99 USD. Za stodolarovou platbu prémiovou kartou by společnost inkasovala nově 2,60 USD oproti aktuálním 2,50 USD.

 

Zdroj: Bloomberg

 

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.