Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Virgin Galactic v sobotu úspěšně provedl testovací let rakety VSS Unity s lidskou posádkou

24.05.2021 | 11:28 0 Komentářů

Virgin Galactic úspěšně uskutečnila odkládaný let rakety VSS Unity do suborbitálního vesmíru se dvěma piloty. Smazala obavy s dalších odkladů a posunula se tak blíže k realizaci komerční vesmírné turistiky.

 

Virgin Galactic v sobotu úspěšně uskutečnil dlouho očekávaný testovací let rakety VSS Unity. Jednalo se o první testovací let této rakety do vesmíru za více než 2 roky a pro společnost se jedná o důležitý krok na cestě k vesmírným komerčním službám. Událost podpořila návrat k oznámenému rozvrhu, ve kterém zakladatel společnosti Richard Branson plánuje lety do suborbitálního vesmíru již během tohoto léta. Zároveň se znovu sputil prodej letenek.

Testovací let proběhl v sobotu ráno, raketa s dvěma piloty odstartovala ze základny v Novém Mexiku a znovu zde přistála poté, co dosáhla hranice vesmíru v nadmořské výšce okolo 88,5 km. Pro společnost se jedná o třetí úspěšný let do vesmíru s jejími raketami typu SpaceShipTwo (rakety 2. vesmírné třídy určené pro suborbitální lety) a o první let z její nové základny v Novém Mexiku.

Poslední úspěšný let proběhl na začátku roku 2019, v prosinci roku 2020 musela společnost plánovaný let z technických důvodů zrušit. Ještě během zveřejnění výsledků společnosti v první půlce května panovaly obavy z dalšího odkladu.

Akcie společnosti Virgin Galactic před zahájením obchodování na NYSE rostou o 25,72 % na 26,49 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.