Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Virgin Galactic úspěšně dokončil klíčovou testovací misi, zakladatel Branson nahlédnul do vesmíru

12.07.2021 | 12:38 0 Komentářů

V neděli 11. července proběhnul historicky první testovací let společnosti Virgin Galactic s plnou posádkou. Letu se navíc zúčastnil také zakladatel společnosti a vizionář Richard Branson. Úspěšný let posiluje vyhlídky společnosti o plánovaném zahájení vesmírné turistiky v příštím roce.

Raketoplán VSS Unity dosáhnul po odpojení od mateřského letounu VMS Eve při rychlosti tří machů (přibližně 3675 km/h) výšky 86 kilometrů nad zemí, kde posádka zažila přibližně tříminutový stav beztíže. Po krátkém pobytu na hranici s vesmírem následoval návrat na základnu, kde byla mise bezpečně zakončena.

Vítejte na úsvitu nového vesmírného věku,“ sdělil Branson návštěvníkům při centrále v Novém Mexiku devět dní předtím, co i Jeff Bezos shora nahlédne se svou společností Blue Origin na naši planetu.

Po návratu na zem informoval Branson všechny nadšence do vesmíru o možnosti vyhrát dvě jízdenky do vesmíru prostřednictvím komerční sbírky Omaze. Více o soutěži se můžete dozvědět zde.

Záznam živého přenosu mise „Unity 22“, odpojení a zážeh raketoplánu na 54:10 (zdroj: oficiální kanál Virgin Galactic na Youtube)

Akcie společnosti Virgin Galactic s tickerem SPCE doprovází v premarketu vysoká volatilita a jejich cena roste o 8,31 % na 53,29 USD.

Zdroj: Bloomberg, Virgin Galactic, YouTube

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.