Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

VIG vydá nové akcie

27.03.2008 | 00:00 0 Komentářů

V souvislosti s koupí pojišťoven od ERSTE společnost Vienna Insurance Group (VIG) oznámila, že za účelem financování transakce vydá akcie v objemu 1 mld. EUR. Vezmeme-li v úvahu současný kurs, pro zjednodušení cca 50 EUR, jednalo by se o 20 mil. ks akcií (pokud by navýšení proběhlo za aktuální kurs což je samozřejmě málo pravděpodobné). Současný objem emise je 105 mil. ks, tzn. emise by se zřejmě navýšila minimálně o cca 20 %.

Akvizice je pro VIG do budoucna pozitivem, když v následujících letech dále zvýší tržby a i zisk více než společnost očekávala před uvedením akcií VIG na BCPP. Na druhou stranu právě zamýšlené navýšení emise tento efekt prakticky nuluje.

Dnešní obchodování naznačilo, že cena okolo 48 EUR by mohla být pro titul dnem (i z technického hlediska). Důležité budou informace, jakým způsobem dojde k navyšování emise, zda např. s přednostním právem pro současné akcionáře.
Titul je vzhledem k oblasti podnikání a dividendové politice spíše konzervativní akcií, což může zabránit většímu poklesu. Navíc společnost dnes potvrdila zamýšlené další zvýšení dividend. Za rok 2007 by tak měli akcionáři získat 1,10 EUR / akcii. Rozhodné datum bylo stanoveno na 6. 6. 2008. Ratingová agentura S&P po oznámené akvizici potvrdila rating společnosti s pozitivním výhledem. Za rok 2007 společnost svými hospodářskými výsledky mírně překonala svou prognózu. Hrubý zisk se meziročně zvýšil o 36,2 % na 437,3 mil. EUR, příjmy o 17,5 % na 6,91 mld. EUR.

Jiří Zendulka
CAPITAL PARTNERS a.s.

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.