Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

VIG se v nové strategii soustředí na ziskovost, růst trhu a společenskou odpovědnost

21.05.2021 | 11:05 0 Komentářů

Pojišťovací skupina VIG zveřejnila novou strategii. Mezi její hlavní cíle patří finanční stabilita a ziskovost, růst na trzích střední a východní Evropy a společensky odpovědné podnikání.

VIG dle nově publikované strategie cílí na příjmy z prémií v hodnotě 12,3 mld. EUR ke konci roku 2025. Cíle chce pojišťovna dosáhnout s kombinovaným poměrem (vysvětlení níže) menším než 95 % a poměrem solventnosti mezi 150 % až 200 %.

Dále se plánuje umístit mezi první tři příčky v držení podílu na trzích střední a východní Evropy kromě Slovenska. Z těchto zemí neměla pojišťovna k 2Q 20220 dle firemní prezentace plánovaný podíl v Polsku, Maďarsku, Srbsku, Chorvatsku, Moldávii, Bosně a Hercegovině a Montenegru.

Kromě výše uvedených cílů si společnost klade za úkol vytváření udržitelné hodnoty dosahováním zisku v hodnotě nákladů na kapitál a plnění cílů společenské odpovědnosti s ohledem na životní prostředí, lidskou společnost a kulturu, strategie staví do popředí lidský element a kontakt se zázazníky.

„Navzdory pokračující digitalizaci jsou lidský element a zkušenost našich zaměstnanců pro VIG očividně velmi důležité,“ vyjdařuje se Elisabeth Stadler, CEO společnosti. „Používání nových přístupů k adresování potřeb našich zákazníků nám dává příležitost nabýt dalšího růstového potenciálu.“ Zdůrazňuje mix digitálního a sobního kontaktu se zákazníky.

V publikaci výsledků za rok 2021 společnost oznámí cílovou hodnotu pro provozní návratnost kapitálu.

Kombinovaný poměr – Ukazatel ziskovosti pojišťovny vztahující se k jejím denním operacím, vznikne vydělením ztrát a nákladů se získanými pojišťovacími prémiemi. Pokud je hodnota ukazatele menší než 1, je tento ukazatel ziskový.

Zdroj: Bloomberg, VIG

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.