Středa 19. května. Svátek má Ivo.

VIG: Projekce výsledků hospodaření za 3Q 2010

02.11.2010 | 16:35 0 Komentářů

Vienna Insurance Group (VIG) oznámí své konsolidované výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku v úterý 9. listopadu před otevřením trhu. Na úrovni čistého zisku by společnost měla dosáhnout meziročního nárůstu o 2,0 % na 85 mil. EUR.
Na příjmové straně očekáváme pokračování solidního růstu hrubého předepsaného pojistného (+7,9 % na 2 001 mil. EUR), k čemuž pomáhá především růst pojistného u životního pojištění (odhad: +18 % r/r). Na druhou stranu předepsané pojistné u neživotního pojištění by mělo zaznamenat jen minimální nárůst (+0,5 % r/r). Výnosy z investic očekáváme na úrovni 290 mil. EUR (+13,4 % r/r). Meziroční nárůst je způsoben vyšším objemem investic a ztrátami z přecenění v minulém roce. V mezičtvrtletním srovnání by pak mělo dojít k poklesu o 14 % díky nižším jednorázovým výnosům z prodeje investic a poklesu úrokových spreadů u dluhopisů.
Rychlejší očekávaný nárůst nákladů na pojistná plnění (+12,5 %) oproti získanému pojistnému je dán především nepříznivými klimatickými podmínkami ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Negativní vliv by pak měly mít, stejně jako ve 2Q, především záplavy a bouřky, které postihly Českou republiku, Rakousko a Polsko. Kombinovaný ukazatel (combined ratio) by se za prvních 9 měsíců roku měl i přes tyto nepříznivé podmínky udržet pod 100% na úrovni 98,9 % (oproti 98,3 % v 1H 2010 a 96,2 % za 9M 2009). Provozní náklady očekáváme na úrovni 433 mil. EUR (+6,2 % r/r).
Nedávno společnost zopakovala, že očekává nárůst zisku před zdaněním minimálně o 10 %. To znamená, že pokud by výsledky za 3Q byly v souladu s naší projekcí, musel by zisk ve zbytku roku být minimálně 118 mil. EUR, což by neměl být pro společnost výraznější problém.
Výsledky VIG by opět měly potvrdit relativní stabilitu a to i navzdory velmi nepříznivému počasí. Obdobně jak tomu bylo v minulosti, tak i nyní nečekáme, že by zveřejnění výsledků přineslo jakékoliv překvapení a mohlo být výraznějším impulzem pro akcie pojišťovny.
VIG_e3Q2010_CZ

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.