Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Vienna Insurance Group: Stabilita za příznivou cenu

23.08.2011 | 12:36 0 Komentářů

Výsledky za 1H 2011

Pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) oznámila své konsolidované hospodářské výsledky za první pololetí roku, které jsou na všech úrovních víceméně v souladu s našimi odhady. Čistý zisk dosáhl 215 mil. EUR, což představuje meziroční nárůst o 9,5 %. Hrubé předepsané pojistné vzrostlo o 3,1 % na 4 729 mil. EUR, především díky růstu v segmentu neživotního pojištění. Ohledně výhledu hospodaření společnost zopakovala, že v tomto roce očekává nárůst zisku před zdaněním o přibližně 10 % a růst předepsaného pojistného nižším jednociferným tempem. Tomuto výhledu prozatím odpovídají i čísla za prvních 6 měsíců roku.

 

Doporučení

Výsledky hospodaření nepřinesly žádné výraznější překvapení a navázaly na trend vývoje z prvního čtvrtletí. Po zohlednění dosavadního vývoje hospodaření společnosti a vývoje celého pojišťovacího trhu jsme mírně zvýšili roční cílovou cenu na 47,2 EUR (z 46,5 EUR vydané 26.8.2010). Revize růstu ekonomik střední a východní Evropy spolu s daňovými změnami v Rakousku vedly k mírnému snížení projekcí hrubého pojistného a zisku pro tento i následující roky, na druhou stranu převážil pozitivní dopad posunutí data, ke kterému je projekce připravována a mírné snížení diskontní sazby. Dlouhodobé doporučení ponecháváme na stupni Koupit. Rádi bychom zdůraznili, že cílová cena vychází z vypočtené fundamentální hodnoty společnosti na základě projekcí hospodaření a nereflektuje tak krátkodobé změny nálady investorů či globální výprodeje akcií.

Z krátkodobého pohledu bude rozhodující celkový sentiment na trzích, který je v poslední době výrazně ovlivňován rostoucími obavami z návratu recese (poklesu ekonomiky) nejen v USA, ale také v Evropě. Dalším rizikem nadále zůstává dluhová krize některých států eurozóny, kterou se prozatím příliš nedaří řešit a přijatá opatření ve značné míře jen odsouvají řešení problému do budoucna. Expozice VIG vůči státním dluhopisům rizikových zemí eurozóny (takzvaných PIIGS) je sice poměrně malá (109 mil. EUR, což představuje přibližně 26 % očekávaného zisku za rok 2011 či 2 % vlastního kapitálu), nicméně v případě eskalace problémů, kterou očekáváme, budou akcie VIG reagovat na vývoj celého pojišťovacího sektoru. Z tohoto důvodu dáváme krátkodobý Negativní výhled.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.