Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Video: Týdenní výhled pro EUR/USD

29.04.2013 | 17:04 0 Komentářů

Ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka (ECB). Po špatných datech z německé ekonomiky mnozí očekávají, že banka sníží úrokové sazby, aby podpořila křehkou ekonomiku eurozóny. Proti takovémuto kroku se staví hlavně Němci, podle kterých je měnová politika společné měnové unie již dostatečně uvolněná. Německo se prostřednictvím své centrální banky (Bundesbank) rovněž ohradilo proti měnovému programu OMT. V Bruselu evropští představitelé stále hledají zlatou střední cestu mezi úspornými opatřeními a prorůstovými výdaji. Italové v pondělí schválili novou vládu vedenou premiérem Enricem Lettem.

Jelikož je tento týden první pátek v měsíci, zveřejní USA data z trhu práce. Dle odhadů přibylo v USA v dubnu 160 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Navzdory tomu, že toto číslo výrazně převyšuje poslední údaj z března, kdy přibylo jenom 88 000 nových pracovních míst, tak jde o příliš nízký počet na to, aby USA vyhrály nad nezaměstnaností. K tomu potřebují dosáhnout alespoň 200 000 nových pracovních míst měsíčně. Trh práce zbrzďují i nevyhnutelná úsporná opatření vlády, která byla letos zavedena. Ta přiškrtila i ekonomický růst, jenž minulý pátek nedosáhl na očekávání ekonomů, když vykázal 2,5 procentní nárůst místo očekáváného 3,1 procenta.

Jak se na tyto události dívá americká centrální banka (Fed) bychom se mohli dovědět ve středu večer, kdy se bude konat zasedání bankovní rady (FOMC).


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.