Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

VIDEO: Týdenní přehled nejdůležitějších událostí na finančních trzích (GBP, JPY, NZD)

22.04.2013 | 17:20 0 Komentářů

Velká Británie jako první z vyspělých zemí G7 zveřejní tento čtvrtek informace o výši HDP za 1. čtvrtletí letošního roku. Ekonomové oslovení agenturou Reuters očekávají číslo kolem nuly. Pro další vývoj britské libry (GBP) bude rozhodující, jestli bude tento makroekonomický údaj kladný nebo záporný. Vyprodukuje-li Velká Británie za první tři měsíce roku 2013 méně, než za měsíce říjen, listopad a prosinec 2012, čeká ji již třetí recese za pět let, čímž libra kupující nezláká.

Japonsko dostalo od zemí G20 o víkendu zelenou pro svou expanzivní měnovou politiku. Ta výrazně oslabuje japonský jen (JPY) vůči ostatním měnám. Nyní již jenu nestojí nic v cestě k prolomení historické hladiny 100 USD/JPY.

Australský (AUD) i novozélandský (NZD) dolar se minulý týden svezli na negativní vlně spolu s cenami komodit. V úterý zasedá na Novém Zélandu i centrální banka, která pravděpodobně ponechá úrokovou sazbu na nezměněné úrovni 2,5 procenta. Budou tyto měny nadále oslabovat nebo je již čeká tento týden korekce?
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.