Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Většina polských titulů dnes oslabuje

21.10.2015 | 12:08 0 Komentářů

Většina polských akcií se obchoduje v červeném teritoriu. Před večerními výsledky ztrácí operátor Orange Polska, který zasáhl negativní pohled analytiků Bank Zachodni. Na druhé straně výrazně posiluje uhelné JSW, které obdrželo nabídku na investici do dolu Krupinski.

Nejvýrazněji dnes roste těžař uhlí JSW, který obdržel finanční nabídku investici do dolu Krupinsky. Zájemcem je společnost Silesian Coal, která spadá pod německý HMS Bergbau. Silesian Coal chce poskytnout finanční prostředky, které by umožnily zahájit těžbu, ke které dostalo JSW povolení v roce 2013.

Ztrácí mobilní operátor Orange Polska, kterému příliš nepomáhá negativní analýza banky Bank Zachodni. Pawel Puchalski, hlavní akciový analytik polské banky, se domnívá, že pondělní výsledky aukce frekvencí výrazně ohrožují dividendu v roce 2016, ukazatel dluh/EBITDA očekává Puchalski po aukci na úrovni 2. Bank Zachodni zastává názor, že Orange Polska aukci výrazně „přeplatil“, když za dvě frekvence nabídl 3,1 mld. PLN, ještě před rokem přitom představitelé společnosti hovořili o limitu 1-2 mld. PLN. Orange Polska by měl zveřejnit své hospodářské výsledky za uplynulý kvartál dnes večer, tržní konsensus je nastaven na čistý zisk 0,39 PLN na akcii.

Index WIG 30 -0,4 % na 2350,05 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Jastrzębska (JSW) +4,1 % Globe Trade Centre (GTC) -2,2 %
PKO Bank (PKO) +0,9 % Bank Handlowy (BHW) -2,1 %
Asseco Poland (ACP) +0,9 % Grupa Azoty (ATT) -2,0 %
Tauron (TPE) +0,3 % Orange Polska (OPL) -1,3 %
Alior Bank (ALR) +0,3 % Cyfrowy Polsat (CPS) -1,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.