Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Veolia Environnement plně přebírá Suez, zaplatí 13 miliard EUR

12.04.2021 | 15:37 0 Komentářů

Po téměř osmi měsících odporu ze strany managementu společnosti Suez došlo k dohodě se společností Veolia. Veolia kromě zvýšení ceny za převzetí odprodá část svého francouzského vodohospodářského rivala z důvodu zachování konkurence na trhu.

Dohoda oceňuje společnost Suez na zhruba 13 miliard EUR, uvedl výkonný ředitel společnosti Veolia Antoine Frerot. Podle prohlášení by Veolia měla koupit zhruba 70 % akcií společnosti Suez, které doposud nevlastnila, v ceně 20,50 EUR/akcie. Do této doby Veolia držela balík akcií, který koupila v loňském roce za cenu 18 EUR za akcii od společnosti Engie.

Dokončením transakce vzniká globální gigant v odvětví odpadu a vodohospodářství s ročními výnosy okolo 37 miliard EUR pod jménem Veolia. Frerot na tiskové konferenci uvedl, že právo na odkup části aktiv společnosti Suez dostane vznikne nový, francouzskými akcionáři a privátními společnostmi vlastněný podnik s ročními výnosy 6,9 miliardy EUR. Největším akcionářem tohoto podniku by se měl stát investiční fond Meridiam, jehož podíl by měl činit nejméně 40 %.

Definitivní dohoda vejde v platnost 14. května.

Akcie společnosti Veolia posilují na německé burze Xetra o 8,6 %, akcie společnosti Suez zaznamenávají růst o 7,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.