Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Ve zkrácené obchodní seanci index Dow Jones přidává 0,32%.

03.07.2019 | 18:23 0 Komentářů

Index Dow Jones +0,52 % na 26925,64 b.
Index S&P 500 +0,63 % na 2991,73 b.
Index Nasdaq Composite +0,58 % na 8156,401 b.

Ve středeční seanci americké akciové trhy posilují a index Dow Jones přidává 0,52% a širší S&P 500 se pohybuje také v zelených s růstem 0,63%. I když trhy rostou, tak mezi investory stále převládají obavy z makroekonomického vývoje, které nejlépe podtrhuje pokračující pokles výnosů vládních dluhopisů na sekundárních trzích. Investoři se tak připravují na zhoršení ekonomických podmínek a posilují pozice nákupem dluhopisů a tím tak tlačí jejich výnosy na nová minima.

V centru dění  je dnes ropa, kde podle reportu EIA zásoby ropy k 28 červnu klesly o 1,085 mil. barelů, když analytici předpokládali silnější pokles zásob o 3 mil. barelů. I když lehká ropa WTI po celý den korigovala předchozí pokles, tak po reportu zásob opět obrátila do červených čísel. Nyní se lehká WTI již pohybuje v kladných hodnotách a u úrovně 56,6 USD/barel a přidává mírných 0,6%. Lépe dopadl report Amerického petrolejářského institutu API, kde zásoby surové ropy poklesly za minulý týden o 5 mul. Barelů, což bylo výrazně nad očekáváním analytiků.

Středem pozornosti je dnes americký výrobce čipů Broadcom ( AVGO ) a podle dostupných zpráv agentur má výrobce čipů  eminentní zájem o akvizici největšího světového producenta antivirových programů Symantec Corp. Podle Bloombergu je jednání mezi oběma společnostmi již v pokročilé fázi a k dohodě o bližších podmínkách akvizice může dojít v řádu několika týdnů. I když je Broadcom ( AVGO ) primárně hardwarovou společností, tak už v lońském roce se vydal na pole softwaru prostřednictvím akvizice firmy CA Technologies. Akcie Symantecu zareagovaly na zprávu již včera v poobchodní fázi a to růstem o 22%. I dnes ve zkrácené obchodní seanci se akcie Symantecu Corp. ( SYMC ) těší zájmu investorů a přidávají silných 14%  Naopak akcie Broadcomu ( AVGO ) se pohybují v červených číslech a ztrácí necelých 3,6%. U Symantecu je nutno poznamenat, že se orientuje na firemní antivirové zabezpečení, zatímco Avast profituje z většiny tržeb ze spotřebitelského antiviru.

Dnes dochází k mírné korekci u žlutého kovu a zlato tak ztrácí 0,13% a drží se u úrovně 1 416 USD/Troy. unci. I když žlutý kov mírně koriguje, tak si dobře vedou akcie největší světově obchodované kanadské společnosti Barrick Gold Corp. ( GOLD ), které se posunují výš o necelých 1,4% a také v kladných hodnotách se drží akcie konkurenční společnosti Newmont Gold Corp. ( NEM ), které obchodují silnější o necelé 1%. Naopak po předchozích silných růstech oslabují akcie těžaře Eldorado Gold Corp. ( EGO ) o necelé 1%.

Index S&P 500 +0,63 % na 2991,73 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +1,3 % Základní materiály +0,2 %
Utility +1,2 % Průmysl +0,3 %
Nezbytná spotřeba +1,2 % Energie +0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Symantec Corp (SYMC) +14 % Broadcom (AVGO) -3,6 %
Kellogg (K) +6,1 % Electronic Arts (EA) -3,4 %
Conagra Brands (CAG) +5,8 % Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH) -2,4 %
Jefferies Financial Group (JEF) +5,4 % Royal Caribbean Cruises (RCL) -2,3 %
McKesson Corp (MCK) +4,3 % DuPont de Nemours (DD) -1,6 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.