Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Ve Spojených státech začíná výsledková sezona

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv. Evropské akcie by měly zahájit dnešní obchodování přibližně na úrovni pátečních zavíracích cen.

Snížení úrokových sazeb americké centrální banky se blíží. Argumentem pro centrální bankéře bude i zpomalení průmyslu a maloobchodních tržeb. Německý ZEW ukáže mírné zlepšení, zatímco druhý odhad inflace v eurozóně nepřinese nic nového.

Analytici Société Générale zahájili pokrývání akcií francouzské mediální společnosti Mediawan s nákupním doporučením.

Ve Spojených státech tento týden začíná výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Dnes ji zahájí finanční domy, a to konkrétně Citigroup a Charles Schwab.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,9 %, S&P 500 přidal 0,5 % své hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo průmyslovým podnikům (+1,8 %). Na opačné straně se nejhůře umístil sektor zdravotní péče se ztrátou 1,2 %.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování různorodě. Nedaří se trhům v Jižní Koreji, kde ztráty dosahují jednoho procenta. Naopak vcelku úspěšně se blíží do závěru seance čínské akciové indexy (+0,4 %). Děje se tak navzdory dnes zveřejněnému růstu čínského HDP za druhý kvartál. Ten dosahuje 6,2 %, což je pokles o 0,2 % vůči prvnímu čtvrtletí a současně také nejhorší výsledek za posledních 27 let. V rámci japonského indexu Nikkei 225, který posiluje o 0,2 %, jsou na tom nejlépe výrobci luxusního zboží se ziskem 1,8 %.

Jiří Kostka, Ekonomický a strategický výzkum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.