Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Vánoční tržby amerických maloobchodů zaostaly za očekáváním

09.01.2009 | 12:25 0 Komentářů

Americké maloobchodní řetězce vykázaly v prosinci včetně Wal-Mart Stores neutěšené výsledky které těsně předčily pemistická očekávání ale varovaly před výsledky hospodaření za 4Q. Spotřebitelská důvěra je otřesena kvůli hospodářské recesi, přetrvávající úvěrové krizi a vzestupu nezaměstnanosti.

Podle odhadu ICSC klesly vánoční prodeje zahrnující měsíc listopad a prosinec o 2,2% a byl to nejhorší výsledek od začátku monitorování roku 1970. Podle odhadu Thomson Reuters v prosinci zpomalily srovnatelné tržby největších 35 maloobchodníků USA o 1,0%, po -2,1% v listopadu. Analytické odhady očekávaly 1,0% pokles. Výhled srovnatelných tržeb pro leden čeká zpomalení o 1,0%.

S vyloučením největšího světového maloobchodníka Wal-Mart Stores klesly srovnatelné prodeje o 3,6% po -7,8% v listopadu což byl nejhlubší měsíční propad v historii.

Wal-Mart Stores rostly vánoční prodeje o slabé 1,7% ale nesplnily odhady trhu. Analytici vprůměru čekali vzestup srovnatelných tržeb o 2,8%, v horní hranici očekávaného rozpětí 1-3%. Společnost snížila odhad zisku pro 4Q08 začínající 1.listopadu. Akcie Dow komponenta ve čtvrtek klesly o 7,5%. Výhled WMT pro leden je v ropětí 0 až 2,0%. Jeho největšímu rivalu Target klesly tržby o 5,0%, Macy o 4,0%, Gap Inc dokonce o 14%.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.