Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Valná hromada Pilulka Lékárny bude mimo zasedání rozhodovat o změně stanov a opčním programu

18.01.2021 | 11:47 0 Komentářů

Představenstvo společnosti Pilulka Lékárny zaslalo akcionářům návrh rozhodnutí valné hromady mimo zasedání (per rollam) měnící stanovy, které by tak mimo jiné umožnily opční program.

Motivační opční program pro zaměstnance Pilulka Lékárny

Představenstvo Pilulka Lékárny v návrhu akcionářům navrhuje změnu stanov, aby i nadále umožňovaly konání valných hromad per rollam a společnost mohla zavést opční program, se kterým souvisí i navrhované navýšení základního kapitálu.

V rámci opčního programu platného do konce roku 2022 by zaměstnanci mohli nabýt až 25 tis. nových akcií po 1 Kč, o kterých by se zvýšil základní kapitál společnosti. Společnost má v současné době (po IPO) emitováno 2,5 mil. akcií.

Cílem je motivovat „zaměstnance schopné ve své funkci ovlivnit vývoj ceny akcií“.

Nárok zaměstnance na uplatnění opce závisí mimo jiné na dosažení: 1) konsolidovaných tržeb 2,29 mld. Kč za rok 2021, 2) hrubého provozního zisku EBITDA za rok 2021 ve výši 8,67 mil. Kč a 3) průměrné ceny akcií v prosinci 2021 ve výši 743 Kč.

V době IPO měli provozní ředitel Michal Hanáček a bývalý zaměstnanec Tomáš Baier opční práva na dohromady 36 tis. akcií, která vznikla v rámci předchozího opčního programu. V červenci 2020 valná hromada souhlasila s nabytím vlastních akcií v tomto objemu do konce roku 2023 za účelem vypořádání převodu těmto osobám.

Valná hromada per rollam

„Naše společnost si zakládá na osobním kontaktu se svými akcionáři, a proto nás velmi mrzí, že valnou hromadu společnosti nemůžeme uspořádat za osobní přítomnosti každého akcionáře. Hledali jsme usilovně řešení, jak valnou hromadu uskutečnit, současná epidemiologická situace ale její uspořádání v klasické podobě zcela vylučuje. Představenstvo společnosti se proto rozhodlo, že o skutečnostech uvedených v návrhu nechá akcionáře společnosti hlasovat formou per rollam,“ uvádí v dopise akcionářům Petr a Martin Kasa.

Zpráva dozorčí rady o poradenských službách

Dopis akcionářům obsahuje také zprávu dozorčí rady, podle které se společnost chystá aktualizovat smlouvy o poskytování poradenských služeb se společnostmi Clareo a.s. a Kovářská s.r.o., jejichž společníky jsou Petr a Martin Kasa.

Akcie Pilulka Lékárny

Akcie Pilulka Lékárny (BAAPILLE) se obchodují na trhu START pražské burzy a na burze RM-SYSTÉM, kde dnes rostou o 3,7 % na 835 Kč.

Zdroj: Pilulka Lékárny

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.