Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Valná hromada O2 Czech Republic schválila dividendu 16 Kč na akcii

20.04.2016 | 09:00 0 Komentářů

Valná hromada společnosti O2 Czech Republic včera schválila dividendu, účetní závěrku za rok 2015, KPMG jako auditorskou společnost a úpravu stanov.

Na každou akcii v nominální hodnotě 10 Kč bude za rok 2015 vyplacena dividenda 16 Kč před zdaněním, na každou akcii v nominální hodnotě 100 Kč bude vyplacena dividenda ve výši 160 Kč. Celkem tak společnost vyplatí 4,964 mld. Kč.

Akcie se dnes na RM-SYSTÉMu budou obchodovat první den bez nároku na její výplatu, viz kalendář Dividendy 2016.

„Schválená výše dividendy za rok 2015 odpovídá naší dlouhodobé dividendové politice. Při našem návrhu byla jedním z hlavních faktorů udržitelnost,“ komentoval schválení výplaty dividendy finanční ředitel a místopředseda představenstva Tomáš Kouřil.

Valná hromada schválila doplnění předmětu podnikání společnosti o „poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru“, k čemuž generální ředitel Tomáš Budník uvedl: „V současné době již nabízíme našim zákazníkům pojištění mobilních telefonů a tabletů, nově i první automatické cestovní pojištění v mobilu. V souladu s naší strategií využít potenciál zákaznické báze a nabídnout jiné než telekomunikační služby chceme oblast pojistných produktů rozvíjet i do budoucna.“

Akcie O2 Czech Republic (BAATELEC) včera na pražské burze, kde ex-date připadl na 18. 4., uzavřely na 239,6 Kč.

Zdroj: O2 Czech Republic

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.