Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Valná hromada ČEZ: Schválení dividendy i nové strategie

27.06.2019 | 09:11 0 Komentářů

Hlavními body včerejší valné hromady byly zejména schvalování dividendy a nové strategie skupiny. Valná hromada nakonec schválila návrh představenstva na výplatu dividendy ve výši 24 Kč na akcii. Schválena byla i nová strategie. M. Šnobr zastupující minoritní akcionáře chce iniciovat další valnou hromadu kvůli potenciálnímu prodeji elektrárny Počerady.

Dividenda

Jak jsme již informovali v článku zde, valná hromada energetické skupiny ČEZ schválila návrh představenstva na výplatu dividendy ve výši 24 Kč na akcii. Mezi akcionáře tak bude rozdělena celková suma 12,9 miliard Kč. Zároveň se jedná o nejnižší úroveň dividendy za posledních dvanáct let.

Nová strategie

Valná hromada taktéž schválila změnu strategie směřování společnosti, když se chce více soustředit na domácí trh. Zahraniční zaměření by se posléze mělo soustředit zejména na služby související s moderní decentrální energetikou.

Schválená strategie obsahuje čtyři hlavní priority. První je zajištění nejefektivnějšího provozu a optimální využití výrobního portfolia firmy v České republice; druhou zabezpečení moderní distribuce a péče o energetické potřeby zákazníků; třetí je zaměřena na rozvoj nové energetiky (obnovitelné zdroje, komplexní energetické služby – ESCO), a to hlavně v České republice; čtvrtá se týká rozvoje energetických služeb ve stabilních regionech Evropy.

M. Šnobr chce další valnou hromadu kvůli Počeradům

Minoritní akcionáři zastupovaní Michalem Šnobrem budou podle něho kvůli potenciálnímu prodeji elektrárny Počerady iniciovat svolání další valné hromady ČEZ. Důvodem je fakt, že bod nebyl zařazen na program právě skončené valné hromady a ze strany představenstva nebyly dotazy podle Šnobra dostatečně zodpovězeny.

Rekordní délka valné hromady

Valná hromada začínala včera v 11 dopoledne a trvala zhruba až do 6 rána. Jednalo se tak o rekordně dlouho valnou hromadu ČEZu.

 

Zdroj: iDnes, ČEZ

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.