Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Valná hromada České zbrojovky se bude konat mimo zasedání, bude se hlasovat o emisi nových akcií

26.02.2021 | 09:47 0 Komentářů

Česká zbrojovka Group (CZG) dnes oznámila, že valná hromada společnosti se bude konat mimo zasedání (tedy tzv. per rollam). Důvodem je nepříznivá epidemická situace, jež nedovoluje konání valné hromady klasickým způsobem. Lhůta pro hlasování je stanovena od 26. února do 29. března 2021. Akcionáři mohou hlasovat prostřednictvím formuláře, a to buď poštou, e-mailem nebo přes datovou schránku (veškeré technické informace jsou zveřejněny na stránkách společnosti zde a zde). Výsledky rozhodnutí valné hromady budou oznámeny 31. března 2021.

Hlavním bodem valné hromady bude rozhodnutí o zvýšení základního kapitálu společnosti úpisem nových akcií. CZG má v plánu emitovat 1 098 620 ks nových akcií, a to v souvislosti s nedávno oznámenou akvizicí společnosti Colt. Jak již bylo řečeno při oznámení akvizice, CZG zaplatí za Colt jak v hotovosti (hotovost tvoří výrazně větší část kupní ceny, konkrétně 205 mil. USD), tak akciemi (výše zmíněných 1,1 mil. ks, což v době oznámení akvizice v přepočtu odpovídalo cca 17 mil. USD; akvizici Coltu jsme podrobně komentovali zde).

Očekáváme, že valná hromada schválí vydání nových akcií. Dojde tak k navýšení počtu celkově emitovaných akcií z úrovně 32,6 mil. ks na 33,7 mil. ks a k mírnému naředění podílů stávajících akcionářů. Např. akcionáři, který vlastní 1000 ks akcií, jeho podíl v CZG po emisi nových akcií mírně klesne z původních 0,00306 % na 0,00296 %.

Plánovaná emise nových akcií není novou informací, dnešní zprávu hodnotíme neutrálně.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.