Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Valeant našel nového partnera pro distribuci svých produktů

16.12.2015 | 13:28 0 Komentářů

Společnost Valeant Pharmaceuticals včera oznámila dohodu s provozovatelem největší sítě lékáren v USA, Walgreens Boots Alliance. Valeant tak nahradí nestandardní systém distribuce produktů skrze lékárny Philidor, za který byl v poslední době kritizován a který také stál za nedávným propadem ceny akcií farmaceutické společnosti.

Součástí dohody je distribuce produktů pro léčbu kožních a očních onemocnění po dobu 20 let. Kromě toho Walgreens souhlasil s distribucí přibližně 30ti značkových léků společnost Valeant za ceny, které budou konkurovat generickým lékům.

Valeant hledal nového distribučního partnera od října letošního roku, kdy společnost oznámila plán na přerušení vazeb se sítí Philidor. Investoři se zájmem čekali, jak společnost dokáže nahradit výpadek lékáren Philidor, prostřednictvím kterých realizovala přibližně 7 % ročních tržeb. Finanční dopad nového partnerství do výsledků Valeantu je v současné době velkou otázkou. Díky síti Philidor byla společnost schopna získávat platby od zdravotních pojišťoven i dražších léků. Nová dohoda bude mít za následek snížení prodejních cen většiny produktů. V současnosti klíčové oční a dermatologické produkty se budou prodávat se slevou 10 %. U produktů, které čelí konkurenci generických léčiv, by měl diskont v průměru dosahovat dokonce 50 %.

Společnost dnes také zveřejnila upravený výhled pro 4Q 2015, který se dle očekávání posunul níže. Čistý zisk společnosti by měl za 4Q dosáhnout 2,55-2,65 USD na akcii (předchozí odhad: 4-4,2 USD na akcii). Tržby za stejné období společnost očekává v rozmezí 2,7-2,8 mld. USD (předchozí odhad: 3,25-3,45 mld. USD).

Akcie společnosti Valeant (VRX) včera reagovaly na odhalení nového prodejního partnera růstem o 16,4 %. V dnešní předobchodní fázi se titul aktuálně obchoduje za 112 USD a připisuje si tak další 2,2 %.

Zdroj: The Wall Street Journal, MarketWatch

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.