Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Vakcína BioNTech/Pfizer obdžela podporu evropských regulárorů pro očkování dětí ve věku 5 až 11 let

25.11.2021 | 14:44 0 Komentářů

Vakcína od společností Pfizer a BioNTech byla ve čtvrtek oficiálně doporučena evropskými regulátory pro děti ve věku 5 až jedenácti let. Její aplikace bude zahájena během prosince.

Komise Evropské agentury pro léčivé přípravky (European Medicines Agency) ve čtvrtek podpořila očkování vakcínou Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech pro děti od 5 do 11 let. Vakcinace ve formě dvou dávek bude dětem mladším 12 let podána ve třetinovém objemu běžné dávky.

Distribuce nízko objemových dávek pro děti potrvá několik týdnů, německý ministr zdravotnictví Jen Spahn již v pondělí uvedl, že nejspíš začne kolem 20. prosince. V USA byly dětské dávky vakcíny Pfizer Americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv schváleny již 29. října a v dalších dnech byly v zemi rozeslány miliony těchto dávek.

Na amerických trzích se dnes z důvodu svátku neobchoduje. Akcie společnosti Pfizer (ticker PFE) včera na NYSE uzavřela s poklesem o 0,39 % na 50,89 USD, na německé burze Xetra rostou pod stejným tickerem o 0,066 % na 45,70 EUR. Akcie BioNTech (BNTX) včera na NYSE uzavřely s poklesem o 1,32 % na 304,76 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.